Mis Albania 2010 Kapet me…..

Mis Albania 2010 Kapet me…..


Miss Universe Albania 2010, Anxhela Martini do te paraqese gjate kesaj jave ne New York linjen e saj me bikini. “The Swim Week” do te nise kete te enjte dhe pjesemarrja e Martinit ka ngjallur mjaft interes tek mediet, duke pasur parasysh edhe disa nga thashethemet qe e kane shoqeruar modelen shqiptare ne dy vjetet e fundit.
“Miami Herald” i ka kushtuar nje artikull modeles se lindur ne Shqiperi dhe rritur ne Zvicer. Me ke po takohet bomba shqiptare Anxhela Martini?- pyet gazeta.
Se fundi, Martini po perflitet shume se po shoqerohet me Russell Simmons (ne foto), biznesmen, i cili eshte ne listen e te ftuarve ne prezantimin e linjes se modeles shqiptare, bashke me, Hank Azaria dhe Q-Tip.
Pak kohe me pare, bukuroshja shqiptare i pati thene Global Grid se Simmons ishte nje djale i mrekullueshem, personi me i kendshem qe kishte njohur ndonjehere dhe se ata te dy ishin miq shume te ngushte.
Mediat online nderkombetare e pohojne biznesmenin si nje “maniak” te te dashurave ne moshe te re dhe yje te botes se modes.